اسکانو
روستای ابیانه

روستای ابیانه با قدمتی هزار و پانصدساله

با گسترش شهرنشینی بسیاری از افراد ساکن داخل روستاها کوچ کرده و برای تجربه زندگی جدید به شهرها رفتند؛ اما هنوز هم روستاهای زیبای بسیاری در کشور وجود دارد که می‌توانند یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای دوستداران طبیعت باشند. یکی از روستاهای زیبا و بسیار خوش آب‌وهوای کشورمان ابیانه در استان اصفهان است؛ روستایی با موقعیت بسیار مساعد که درگذشته به بیدستان معروف بوده و دارای قدمتی هزار و پانصدساله است. در ابیانه بناهای تاریخی بسیاری وجود دارد که متعلق به دوران ساسانی، سلجوقی، صفوی و قاجاریه است.

ابیانه از روستاهای زیبایی است که می‌توانید در سفر به آن با یک تیر دو نشان را زده و هم طبیعت‌گردی منحصربه‌فردی را تجربه کنید و هم در دل تاریخ سفرکرده و آثار تاریخی بسیاری را ببینید؛ یکی از آثار تاریخی و مهم در ابیانه آتشکده آن است. پس از آتشکده مسجد جامع روستا نیز از قدیمی‌ترین‌ها بوده که در آن منبر چوبی منبت‏کاری شده‌ای قرار دارد که ساخت آن به سال ۴۶۶ هجری قمری خواهد رسید. گذشته از طبیعت و آب‌وهوای خوش ابیانه، یکی از دلایلی مهمی که باعث شده تا ابیانه شهرت داشته باشد همان بافت تاریخی و سنتی آن است که منجر شده تا تورهای خارجی و داخلی بسیاری هرساله به‌سوی ابیانه روانه شوند.

خانه‌های ابیانه همگی با آجر و خشت ساخته‌شده‌اند و پس از گذشت سال‌هایی بسیار بافت سنتی روستا همچنان حفظ‌شده است. در خانه‌های روستا می‌توان پنجره‌های چوبی، ایوان‌ها و طارمی‌های منحصربه‌فردی را به چشم دید، این ساختمان‌ها با خاک رس زینت بخشی شده‌اند و همین مسئله منجر به زیبایی دوچندان آن‌ها شده است.

قالی‌های بافته‌شده در ابیانه معرف‌ترین‌های منطقه هستند و مشتریان خاص خود را دارد و به‌عنوان سوغاتی جذاب جای خود را میان توریست‌ها بازکرده است. برای رسیدن به ابیانه باید از طریق آدرس – اصفهان – نطنز ۴۰ کیلومتری شمال غربی نطنز، دامنه کوه کرکس، روستای ابیانه پای به جاده بگذارید.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]