اسکانو
ساختمان‌های خاص

ساختمان‌های خاص، سازه‌ای بانام جعبه انرژی در ایتالیا

در ایتالیا بر روی بقایای یک‌خانه روستایی جعبه‌ای بنانهاده شده است. این خانه قدیمی در زلزله‌ای تخریب‌شده بود و اکنون جایگاهی برای پیدایش یک ساختمان با امکاناتی جالب شده است. ساختمان بناشده دارای فرمی ساده بوده اما در آن از مصالح و تکنولوژی نوینی بهره گرفته‌شده که کمترین تأثیر مخربی بر محیط‌زیست اطراف خود داشته باشد.

این ویلا دارای 300 مترمربع مساحت بوده و در دوطبقه ساخته‌شده است و شامل یک اتاق پذیرایی، سه اتاق‌خواب، حمام، یک اتاق اضافه و پارکینگ است. در نمای غربی ساختمان از سیستم‌های حرارتی خورشیدی بهره گرفته‌شده که می‌توانند آب گرم را در سراسر سال تأمین کنند، علاوه بر این‌یک مخزن بزرگ به جهت جمع‌آوری آب باران نیز برای این ساختمان در نظر گرفته‌شده و وجود سیستم تهویه‌ای مکانیکی خبری از یک ویلای ساده اما مطابق با تکنولوژی روز دنیا می‌دهد.

ساختمان ویلای جعبه انرژی دارای فوندانسیون بتن بوده که توسط CLT عایق سازی بیرونی و خارجی شده است، ساختمان‌های دیگری در این کشور نیز براثر زلزله تخریب‌شده بودند توسط CLT ها بازسازی شدند؛ ازاین‌رو با استفاده از یک منبع تجدید پذیر و اتصالات صحیح مهندسی موفق شدند تا مقاومت سازه‌ها را در برابر زلزله افزایش دهند.

در نمای شرقی بنا اما از سیستم‌های فوتوولتائیکِ استفاده‌شده که این سیستم با ظاهر چوبی بنا هماهنگی بسیاری داشته و وظیفه آن‌ها نیز محافظت از حرارت ساختمان در زمستان است و به‌عنوان یک تهویه و سایه‌انداز بر روی ساختمان نیز نقش خود را بازی خواهد کرد. این ساختمان به آن دلیل نام جعبه انرژی را به خود اختصاص داد که با استفاده از محفظه‌ای جعبه مانند و استفاده از مصالح قبلی می‌تواند مصرف انرژی را به حداقل خود برساند. جالب است بدانید این ساختمان نسبت به ساختمان‌های اطراف خود تا 15 درصد از انرژی کمتر مصرف می‌کند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]