اسکانو
سازه‌های خاص

سازه‌های خاص، ساختمان بتنی سه‌طبقه ساخته‌شده با مکعب‌هایی بر روی‌هم

سازه‌های خاص همیشه به معنای آن نیست که یک بنا تنها باذوق و هنرمندی یک معمار ساخته‌شده باشد؛ گاهی اوقات هم پیش می‌آید که برخی از شرایط محیطی بر خاص بودن پلان یک ساختمان تأثیر بسزایی دارند. ویلای سه‌طبقه‌ای که امروز برایتان آماده کرده‌ایم، دارای شکل خاص بتنی بوده و متشکل از مکعب‌هایی است که بر روی‌هم قرارگرفته‌اند.

 ایده اصلی طراحی این ساختمان زمانی به سر معماران زد که مجبور به در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی منطقه بودند. این ساختمان سه‌طبقه در جزیره ججو کره جنوبی قرارگرفته، جایی که در آن بادهای شدیدی در جریان است. به همین دلیل معماران ذوق و سلیقه خود را با شرایط جوی و علم همراه کرده و برای مقاومت ساختمان چنین طرحی زاویه‌داری را پیاده‌سازی کردند.

برای این ویلای زیبا به جهت زیبایی دکوراسیون داخلی و بهره‌وری از بیشترین فضای داخلی کتابخانه‌هایی را در راهروها در نظر گرفته‌اند؛ این فضا به‌صورت محیطی مشترک و عمودی بین سه‌طبقه موجود مورداستفاده قرار می‌گیرد و منجر شده تا هر سه حجم قرارگرفته بر روی یکدیگر باهم اتصال داشته باشند.

در طبقه‌های مختلف از این بنا در همکف اتاق‌خواب، اتاق بازی و اتاق شست‌وشو و انباری قرارگرفته است، برای طبقه دوم فضاهای نشیمن، آشپزخانه و ناهارخوری در نظر گرفته‌شده است و سطح بالایی به اتاق‌خواب اصلی و تراس با وان حمام در فضای باز اختصاص‌یافته است. برای این ویلای خاص و زیبا فضایی به‌منظور برگزاری رویدادهای تفریحی و یک پارکینگ نیز در نظر گرفته‌شده است.

 دکوراسیون داخلی خانه تماماً بارنگ سفید که معرف سبک معماری مدرن بوده رنگ‌آمیزی شده تا فضایی مدرن و زیبا ایجاد شود که به‌واسطه رنگ سفید محیطی پویاتر و بزرگ‌تر در چشم ساکنان وجود داشته باشد. قطعات چوبی روشن بکار برده شده در این خانه هماهنگ بارنگ سفید بوده و توانسته گرما و صمیمت موردنیاز را به فضا بدهد.

 آشپزخانه‌ای به سبک صنعتی در کنار پنجره‌هایی تمام‌قد که می‌توانند به‌طور کامل نور طبیعی را وارد خانه کرده و چشم‌اندازی از طبیعت اطراف برای ساکنان ایجاد کنند از نکات مثبت طراحی داخلی در این ساختمان نیز بشمار می‌رود.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]