اسکانو
سازه‌های عجیب

سازه‌های عجیب، خانه درختی M با سقفی معکوس در کوه‌های کوئیون

تا به امروز سازه‌های عجیب و خانه‌های درختی زیادی توسط معماران طراحی و اجراشده است، اما خانه درختی M ساخته دو تن از معماران دانشگاه کمبریج بوده که طراحی  خاص و منحصربه‌فردی دارد. این سازه عجیب توانسته محیطی صمیمی برای یک زوج جوان را با نهایت امکانات ایجاد کند.

طراحی کلی این خانه درختی از یک مفهوم ساده و بصری پیروی می‌کند که با امکانات لوکس داخلی همراه شده و بر روی کوه‌های کوئیون چین قرارگرفته است. این پروژه مفهومی ساده منطقه‌ای بسیار فوق‌العاده را ایجاد کرده است که حفظ حریم شخصی افراد داخل و سیرکولاسیون به‌خوبی در این ارتفاع از کوه نیز رعایت شده است.

برای این پروژه از طراحی‌های سنتی چینی استفاده‌شده که با معماری معاصر تلفیق‌شده و حاصل آن خانه‌ای درختی و لوکس است. یکی از ویژگی‌های این خانه درختی سقف مدولار آن است که امروزه بانام سقف معکوس نیز از آن یاد می‌شود؛ این نوع سقف علاوه بر جلوه بصری زیبایی که با خود همراه دارد درواقع همان کاربردهای اقلیمی سقف‌های شیب‌دار را نیز داشته است.

طراحان این پروژه توانسته‌اند از ساختاری متشکل از چوب و فولاد استفاده کنند و از این طریق از تخریب و پی‌کنی برای ساختمان جلوگیری کرده‌اند؛ ازاین‌رو سرعت اجرای این پروژه بسیار زیاد بوده و از طرفی از تخریب محیط‌زیست نیز جلوگیری شده است.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]