اسکانو
باغ زعفرانیه

طراحی زیبای مجتمع مسکونی 63 واحدی باغ زعفرانیه

مجتمع مسکونی 63 واحدی باغ زعفرانیه یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های تهران است که دارای زیربنای کلی 38000 مترمربعی بوده و در باغی به مساحت 6500 مترمربع واقع‌شده است. این مجموعه دارای 12 طبقه بوده و سه‌طبقه نیز در زیرزمین برای آن در نظر گرفته‌شده است.

به دلیل آنکه عدم قطع درختان در محدوده ساختمان یکی از امور بسیار مهم تلقی می‌شد، طراحان این مجموعه را به‌صورت دو بلوک ساختمانی جدا از یکدیگر روی زمین طراحی کردند، این ساختمان‌ها که درروی زمین از یکدیگر جدا هستند از زیرزمین و در قسمت‌هایی با یکدیگر متصل هستند.

باغ زعفرانیه
باغ زعفرانیه

از مفهوم جعبه گیاه در مجموعه بسیار استفاده‌شده است، تعامل انسان شهرنشین با طبیعت دقیقه مفهوم جعبه گیاه است، برای همین منظور نمای جالبی از مناظر اطراف برای ساختمان ایجاد شد، علاوه بر این حیاط‌های باز و نیمه بازی نیز در نظر گرفته شد که توانست با سیستم بازیافت آب باران همراه شده و منجر شود تا از پوشش گیاهی سبز بیشتری استفاده شود. در طبقه پایین ساختمان از پوشش گیاهی نگهداری فوق‌العاده‌ای به عمل آمد، این کار منجر شد تا علاوه بر ایجاد حریم یک منظره‌ای بسیار زیبا نیز برای ساختمان ایجاد شود.

بتن اصلی‌ترین متریال برای ساخت این مجموعه است، اما جعبه‌های جوبی قرارگرفته در دل ساختمان نیز بسیار خودنمایی کرده و به زیبایی هر چه بیشتر ساختمان انجامیده است. علاوه بر این پوشش گیاهی ایجادشده نیز می‌تواند به‌عنوان یکی از متریال اصلی در نمای ساختمان بشمار رود.

 برای این ساختمان از سیستم آبیاری اتوماتیک نیز بهره برده شده است که می‌تواند با استفاده از شبکه بازیافت آب باران منجر به سبزی و بقاء فضای سبز ساختمان شود.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]