اسکانو
عجیب‌ترین روستا

عجیب‌ترین روستای کشف‌شده بشر در چین

روستاهای عجیب بانام‌ها و مردمی حتی عجیب‌تر، فرهنگ و تمدنی که این روزها دیگر یافت نمی‌شود در سراسر دنیا وجود دارند، حتی در همین کشور خودمان هم از این روستاهای شگفت‌انگیز کم نیستند؛ اما در میان تمام روستاهای شگفت‌انگیزی که بشر توانسته پیدا کند، یک روستا در کشور چین وجود دارد که نام ژونگ دونگ را با خود به دوش می‌کشد. این روستا در یک غار قرارگرفته و از دسته مکان‌هایی است که کمترین ارتباط را با جهان بیرون داشته است. درواقع این روستا یکی از بکرترین‌های دنیا بشمار می‌آید که بشر توانسته آن را کشف کند. روستای ژونگ دونگ در غاری قرار دارد که حدوداً ۱۸۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است و شاید یکی از دلایلی که منجر شده تا این روستا دست‌نخورده باقی بماند موقعیت جغرافیایی آن است.

عجیب‌ترین روستا

برای رسیدن به این روستا باید ۱ ساعت در ارتفاعات پیاده‌روی کرد، این مسیر آن‌چنان‌که باید هموار نبوده و برای رسیدن به این روستا راه‌های سخت و ناهمواری را باید طی کرد؛ ازاین‌رو مردم عادی تاکنون نتوانسته‌اند تا راحت به این غار و روستا دسترسی داشته باشند و ارتباط مردم داخل غار تنها با یکدیگر منجر شده تا فرهنگ و تمدنی جدای از مردم دیگر شکل بگیرد.

اما جالب است بدانید که در سال‌های اخیر مدرسه‌ای که در این غار وجود داشت بسته شد و دولت، مردم غارنشین این روستا را مجبور کرد تا برای رفتن به مدرسه ۲ ساعتی را طی کرده و به نزدیک‌ترین مکان به روستا برسند، حال با این جریانات پیش‌آمده بسیاری از افراد داخل غار تمایل پیداکرده‌اند تا با دنیای بیرون از غار نیز تعاملاتی داشته و بیشتر آشنا شوند. به‌گونه‌ای که آن‌ها از دولت درخواست احداث راهی ساده و مناسب‌تر را کرده‌اند و اکنون سیگنال‌های تلویزیونی به این غار نیز راه‌یافته‌اند. بااین‌حال بسیاری دیگر از مردم این روستا حاضر به ترک غار نشده‌اند و تمایلی به ارتباط با دنیای خارج از غار را ندارند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]