اسکانو

پیشرفت تکنولوژی و ساخت متریالی نوین برای زندگی بهتر

تایل های کامپوزیت هیدرولیکی سیستمی سرمایشی نوین در شیشه ها

شیشه های دو جداره ای که امروزه مورد استفاده قرار میگیرند مقدار بالایی از انرژی خورشید را جذب کرده  و از خود عبور می دهند. از این طریق اتاق هایی که دارای شیشه های دو جداره هستند در طول روز گرمای بیشتری را خواهند داشت. یکی از طراحان سیستمی را طراحی کرده که از بدن انسان الهام گرفته است. این تایل های کامپوزیت هیدورلیکی می توانند سیستم سرمایشی لازم را در نماهای شیشه ای فراهم می کنند؛ از این رو اگر هر تعدادی هم از افراد داخل اتاقی با شیشه های دو جداره باشد دیگر گرمای اتاق افزایش نیافته و عملکرد افراد کاهش نمی یابد.

تایل های کامپوزیت هیدرولیکی دارای 6 لایه هستند که با 3 متریال ساخته شده اند. عملکرد این سیستم به صورتی است که وقتی بخار در یکی از تایل ها ایجاد می شود لایه بعدی آن دارای روزنه هایی هستند که بخار وآب درون آن را جذب می کنند. آب جذب شده تبخیر خواهد شد و از این طریق بخار آب بین لایه های مختلف افزایش می یابد که همین امر یک سیستم سرمایشی در شیشه ایجاد می کند. این سه لایه از تایل که بر روی یکدیگر قرار دارند از جنس سیلیکون ارتجاعی ساخته شده اند که  0.5 میلی متر ضخامت داشته و 3 لایه بخار آب در بین لایه های آنها قرار دارد.

آجر زنده

اهمیت فضا سازی و ایجاد نماهای سبز در ساختمان ها و در شهرهای شلوغ امروزی آنقدری بالاست که طراحان زیادی را دست بکار کرده و آنها را وادار ساخته تا متریالی را تولید کنند که بتواند فضای شهری سبز و پایداری را ایجاد کند. در این بین استودیو معماری JAILmake توانسته آجری را طراحی و تولید کند که قابلیت سبز شدن داشته و بر اساس تخم های گیاهی که در دل آن نهفته است به سه شکل گل، بوته و درخت رشد کرده و به زیبا سازی و ساختن شهری سبز کمک کند. این آجرها را می توان در فواصل میان دیگر آجرهای ساختمان و یا فواصل های خالی بین دیوارها قرار داد و پس از مدتی فضاهای سبز زیبایی مابین آنها پدید آید. همچنین، این آجرها قادرند تا بر روی یکدیگر به صورت مستقل قرار بگیرند و ساختمان جدیدی را پدید آورند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]