اسکانو
قیمت‌گذاری صحیح بر روی ملک

چند راهکار برای قیمت‌گذاری صحیح بر روی ملک

قیمت‌گذاری بر روی ملک یکی از مهم‌ترین قسمت‌های فروش یک ملک به‌حساب آمده که اگر کمی دچار اشتباه شوید باید مدت‌ها منتظر برای فروش ملک خود بمانید! برای آنکه بتوانید قیمتی معقول برای ملک خود در نظر بگیرید تا ادامه مطلب امروز همراه با ما همراه باشید.

نوع قیمت‌گذاری صحیح برای فروش ملک در کمترین زمان ممکن بسیار مهم است، یکی از ترفندهایی که برای قیمت‌گذاری به کار شما خواهد آمد این است که در مورد قیمت‌هایی فکر کنید که منجر می‌شود تا افراد دیگر نظرشان جلب شود. تا به کنون قیمت‌های غیر رند را دیده‌اید؟ مثلاً در بسیاری از تبلیغات فروش دیده‌اید که قیمت محصولی را 99 هزار تومان قرار داده‌اند؛ با خود فکر نکرده‌اید چرا قیمت را رند نکرده‌اند و با همان 100 هزار تومان به فروش نمی‌رسانند؟ این نوع از قیمت‌گذاری‌ها یک‌بار روان‌شناختی دارند که به آستانه ۱۰ تومان و ۲۰ تومان نرسیده‌اند؛ بنابراین کلیه افرادی که در یک رنج خاص به دنبال ملک می‌گردند قطعاً جذب آگهی شما خواهند شد.

عموماً در هر معامله‌ای قیمت را به‌گونه‌ای می‌گذارند که کلیه پورسانت‌های مشاور املاک پوشش داده شود، و عموماً از این طریق قیمت ملک‌ها حدود 4 تا 6 درصد گران‌تر محاسبه خواهد شد. اگر خودتان قصد فروش ملک رادارید قیمت را حدود 1 تا 2 درصد کاهش دهید و آن‌وقت برای مشاور املاک 2 تا 3 درصد سهم را در نظر بگیرید.

از سه مشاور املاک برای به دست آوردن قیمت ملکتان استفاده کنید. با این روش می‌توانید یک حدود قیمتی برای ملک خود به دست آورید. تنها کافی است آدرس ملک خود را به آن‌ها بدهید تا ملک‌های مشابه را یافته و به شما قیمت حدودی بدهند. همیشه لازم نیست تا مشاوران املاک ازملکتان بازدید کنند.

در آخر لازم است تا خود را به‌جای خریدار بگذارید و ببینید آیا حاضر هستید برای چنین ملکی این مبلغ را بپردازید؟ از روی احساسی که به خانه خوددارید ملک را ارزش‌گذاری نکنید، نگاهی دقیق و واقع‌بینانه داشته باشید.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]