اسکانو

چگونه با خرید یک گلدان نرگس برای خانه از سرماخوردگی در زمستان جلوگیری کنید

در ایران دو گونه از نرگس ها با نام نرگس شهلا و نرگس شیرا وجود دارد، اما این گل دارای گونه های متفاوت دیگری نیز هستند که از سفید تا نارنجی تفاوت رنگ در آنها قابل مشاهده است. نرگس شیراز دارای عطر دل انگیزی است و به خوبی مقاومت در برابر آب و هوای سرد از خود نشان خواهد داد. لازم است بدانید تا نرگس شهلا که شیپوری بزرگ در وسط خود دارد از اواخر زمستان تا اوایل بهار می تواند گل دهی کند و گلدان زیبای شما را جان ببخشد. در این میان نرگس شیراز معمولا از اواخر پاییز تا اواسط بهار گل می ‌دهد.

سعی کنید در تمام فصل سرد سال یک گلدان از نرگس در خانه داشته باشید. این نرگس ها می توانند عطر دل انگیزی در فضای شما آزاد کنند که منجر می شود تا سرماخوردگی در شما اتفاق نیافتد. این گل زیبا دارای عطری گرم بوده و برای مخاط ها و سینوس ها و ریه بسیار مفید عمل کرده. در زمستان آمار افسردگی در افراد بالا میرود به همین منظور جالب است بدانید برای کاهش علائم افسردگی نرگس از بهترین گیاهانی است که می توانید از آن در دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

  1. گل نرگس به خاک سبک با زهکش مناسب نیاز دارد؛ این گل از دسته گیاهان پیازی بوده و نباید برای آن از خاک های رسی و سنگین استفاده کرد.
  2. نرگس، آبیاری زیاد را دوست ندارد اگر در این کار افراط کنید، برگ‌هایش بیش از حد بزرگ شده و گل نمی‌دهد.
  3. در هوای سرد ماندگاری گل نرگس بیشتر بوده و دمای بالاتر می تواند منجر به پژمرده شدن گل شود.
  4. گل نرگس در پیاز و برگ‌ها، آلکالوئید‌های سمی داشته که اگر به میزان زیادی خورده شود از دسته گیاهان بسیار سمی به شمار خواهد رفت.
  5. گل نرگس نیازی به آفتاب مداوم ندارد اما در طول روز چند باری رسیدن نور خورشید کم به آن ضروری است.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]