اسکانو
نمای ضد باران ساختمانی

کاربرد و ویژگی پنل HPL، نمای ضد باران ساختمانی

اچ پی ال چیست؟

HPL مخفف High Pressure Laminate است، و آن را با نام ترسپا Terespa نیز می شناسند. در واقع اچ پی ال ها یک نوع از پنل های تزیینی هستند که از ورقه های کاغذ کرافت و رزین های مخصوصی تحت فشار بالا ساخته می شوند. در این نوع از پنل ها به دلیل دوام بالا و مقاومت بالای مواد سازنده و همچنین به دلیل چسبندگی رزین های بکار برده شده پیوندی گسست ناپذیر در بین لایه ها ایجاد میشود که در کشورهای مختلف با نام دیوارهای ضد باران شناخته می شوند. در این نوع از پنل ها به دلیل تنوع رنگی بالا به معماران اجازه داده می شود تا بتوانند آنها را به سادگی جایگزین مصالحی دیگر کرده و سپس با پوشش ضد خش و طرح چوب روی آنها را بپوشانند.

کاربرد پنل اچ پی ال  HPL

از این نوع پنل ها به علت ویژگی‌های مناسبی که با خود به همراه دارند می‌توان به‌عنوان پوشش نمای خارجی ساختمان‌ها، پوشش داخلی ساختمان‌ها، صنعت هواپیماسازی، بدنه‌ی داخلی اتوبوس‌ها، مترو، آزمایشگاه‌ها، تخت‌های رادیولوژی و .. بهره برد.

ویژگی‌های پنل اچ پی ال HPL

پنل های اچ پی ال، برای استفاده در بخش‌های مختلفی از ساختمان مناسب می‌باشند. عموماً بیشترین استفاده از این نوع پنل ها در نمای خارجی ساختمان‌ها بوده و دلیل آن‌هم وجود برخی ویژگی‌ها همچون مقاومت در برابر باران و رطوبت، مقاومت در برابر اسیدهای ضعیف ( همچون باران‌های اسیدی)، مقاومت مکانیکی در مقابل ضربات وارده، عایق حرارتی، مقاومت در برابر آتش‌سوزی، سرعت نصب و اجرای بالا و عدم نیاز به نگهداری پس از نصب به دلیل خاصیت آنتی باکتریایی است.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]