اسکانو
خانه‌داری

9 نکته‌ای که در خانه‌داری باید آن‌ها را رعایت کنید

  1. شستن سینک ظرفشویی را فراموش نکنید، شستن ظروف در سینک منجر می‌شود تا آلودگی از ظروف به دیواره‌های سینک چسبیده و پس از مدتی محیطی مناسب برای رشد باکتری باشند؛ ازاین‌رو همیشه به فکر تمیز کردن ظرف‌شویی خود پس از هر بار ظرف شستن باشید.
  2. هیچ‌گاه اجازه ندهید تا کیسه جاروبرقی به‌طور کامل پر شود و بعد آن را خالی کنید؛ گردوغبار منجر می‌شود تا مکش جاروبرقی تحت تأثیر قرارگرفته و سپس در طول زمان از کارایی و طول عمر آن کم شود. همیشه زمانی که کیسه حدود 3.4 از حجم خود را با گردوغبار و آلودگی پرکرده آن را خالی کنید.
  3. مهم است که هر بار مایع ظرف‌شویی داخل محفظه ماشین ظرف‌شویی می‌ریزید درب آن را ببندید! این ماده درزمانی مناسب که خود دستگاه تشخیص می‌دهد باید به خارج ریخته شود و اگر در همان ابتدا خارج شود تنها منجر به بسته شدن خروجی آب می‌شود.
  4. هیچ‌گاه پادری را فراموش نکنید، یادتان باشد به‌هیچ‌عنوان با کفش وارد خانه نشوید، تمام تدابیر را هم که اندیشیده باشید بازهم کفش‌های شما دارای آلودگی بسیاری بوده و می‌تواند فضای داخلی را به‌شدت آلوده کند.
  5. لیف‌های داخل حمام و هر وسیله‌ای دیگر که در رطوبت خشک شوند محلی مناسب برای رشد انواع باکتری به‌حساب خواهند آمد. ازاین‌رو لیف‌های خود را داخل حمام خشک نکرده و در صورت لزوم ماهی یک‌بار آن‌ها را تعویض کنید.
  6. شستن لباس‌ها با دست و با پودر ماشین لباسشویی کار بسیار اشتباهی خواهد بود، این مواد علاوه بر آنکه به پوست دست آسیب وارد می‌کنند می‌توانند در اثر تماس بالباس در شستشوهای دستی منجر به پوسیده شدن آن شوند.
  7. ملحفه‌ها در معرض مستقیم با بدن، عرق و چربی پوست هستند. اگر این آلودگی‌ها به مدت‌زمان طولانی بر روی ملحفه‌ها قرار بگیرند تنها منجر به مشکلات پوستی در شما خواهند شد. هر هفته یا نهایتاً دو هفته یک‌بار تمامی ملحفه‌های خود را بشویید.
  8. سرکه باآنکه دوای هر دردی است، اما می‌تواند به‌شدت منجر به آسیب در سنگ‌ها شود؛ بنابراین درزمانی که بر روی سنگ‌هایی همچون گرانیت، مرمر و … لکه‌ای سخت ایجادشده است به‌جای استفاده از سرکه از مواد دیگری استفاده کنید.
  9. بسیاری می‌گویند اگر لباس جین را تنها در فریزر باقی بگذارید کافی است و نیازی به شستن آن‌ها وجود ندارد! یادتان باشد شلوارها هم مانند دیگر لباس‌های شما آلوده هستند و هیچ‌چیزی نمی‌تواند این آلودگی را از بین ببرد جز شستن آن‌ها

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]