اسکانو

دو سال از وعده راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کشور گذشت!

به گفته محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مشاوران املاک دارای عملکرد مناسبی نبوده‌اند و اکثراً به دلیل کسب رقمی بالاتر در کمیسیون بازار را دچار آشفتگی می‌کنند. به گفته  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بسیاری از قراردادهای اجاره مسکن اکنون بدون اخذ کد ره‌گیری انجام می‌شوند و این شرایط پیش‌آمده یک تخلف بوده و قابل‌پیگیری می‌شود.

محمدرضا رضایی  گفت یکی از دلایلی که منجر می‌شود تا مشاوران املاک تمایلی به گرفتن کد ره‌گیری نداشته باشند، پرداخت 9 درصد مالیات هست. مردم زمانی که در عقد قرارداد از اخذ کد ره‌گیری چشم پوشی می‌کنند در واقع خود را از حق‌وحقوق قانونی محروم کرده‌اند و در صورت بروز تخلف دیگر نمی‌توانند در دستگاه‌های قضایی اعاده دادرسی کنند. با توجه به دامنه فعالیت‌های مشاوران املاک سودجو که در کشور روزبه‌روز در حال افزایش است، تأثیرگذاری آن‌ها نیز به دلیل ضعف سیستم نظارتی روزبه‌روز افزایش می‌یابد. در این بین راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کشور یک راهکار برای شفاف سازی بازار مسکن است که می‌تواند از سوداگری‌ها جلوگیری کند.

سامانه مذکور به شکل یک بانک اطلاعاتی عمل خواهد کرد، به شکلی که آخرین اطلاعات مربوط به تمام واحد‌های مسکونی، تجاری و … موجود در کشور به همراه مشخصات مالکان، آدرس، اطلاعاتی دقیق در مورد خریدوفروش و اجاره املاک در آن به وجود خواهد داشت. با استفاده از این سامانه می‌توان متوجه شد که املاک مورد نظر ملکی است یا استیجاری، خالی از سکنه است یا خیر… با آنکه حدود دو سال از مهلت 6 ماهه وزارت راه و شهرسازی مبنی بر راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کشور گذشته است، اما هنوز هم خبری از راه‌اندازی این سامانه نیست و وزارت و شهرسازی هنوز به وعده خود عمل نکرده است.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]