اسکانو
مشاور املاکی

هر آنچه باید درباره شغل مشاور املاکی بدانید

مشاور املاکی یکی از دسته شغل‌هایی است که اکثر افراد تصور می‌کنند یکی از انواع مشاغل پرسود و درواقع نون و آبدار است! به دلیل همین تصور بسیاری از افراد هستند که فکر داشتن یک دفتر مشاور املاک را در سر می‌پرورانند. با نگاهی ساده می‌توان دریافت که شغل مشاور املاکی به شیوه‌هایی متفاوت از دوران گذشته وجود داشته و کم‌کم توسعه‌یافته و به شکل امروزی درآمدهاست. امروزه شغل مشاور املاکی دستخوش تغییرات بسیاری شده و با وارد شدن فضای مجازی به این صنف کمی این شغل به حاشیه‌ها رانده‌شده است.

ویژگی‌هایی که باید قبل از شروع در خود ببینید

مشاور املاکی یکی از شغل‌های ذاتی است، یعنی شما باید در ذات خود ببینید که می‌توانید خوب حرف بزنید و افراد را قانع کنید. یک مشاور املاک باید بتواند موضوع را برای مشتری به‌خوبی جا بی اندازد و او را قانع کند و در آخر معامله را ثبت کند. اگر این ویژگی‌ها در شما وجود ندارد توصیه می‌کنیم وارد این کار نشوید. این شغل دارای درآمد ماهیانه ثابتی نیست، شاید ماه‌ها بیکار باشید و در آخر یک معامله با پورسانت بالا نصیب نوبت.

با علم و دانش وارد این کار شوید

شهرنشینی و انبوه‌سازی روزبه‌روز در حال پیشرفت است و هنوز هم این صنف توانایی جذب افراد زیادی را دارد. بنگاه مشاور املاک خود را در یک مکان پرتردد راه‌اندازی کنید، جایی را انتخاب کنید که دسترسی ساده‌ای داشته باشد تا بتوانید از این طریق پول بهتری به دست آورید. یادتان باشد عمده افرادی که در این شغل در حال کار هستند کسانی بوده‌اند که درگذشته خودکار مناسبی پیدا نکرده‌اند و عمدتاً افراد بازنشسته هستند؛ بنابراین با علم و دانش بالاتری در این کار قدم بردارید تا موفقیت شما تضمینی باشد.

انواع هزینه‌های لازم برای راه‌اندازی یک دفتر مشاور املاک

برای آنکه بتوانید یک دفتر مشاور املاک راه‌اندازی کرده و کار خود را آغاز کنید، باید حق عضویت اتحادیه، هزینه اجاره یا خرید مغازه، هزینه تجهیزات اداری، هزینه‌های جاری مانند آب و برق و …، هزینه تبلیغات و آگهی، هزینه مالیات و عوارض و دارایی را برنامه کار خود قرار دهید.  بیشترین هزینه‌های ماهیانه برای مشاوران املاک عموماً به پول تلفن آن‌ها مرتبط خواهد شد و پس‌ازآن درج آگهی‌های مختلف در روزنامه‌ها است.

چه مدارکی برای دریافت پروانه کسب مشاور املاک نیاز است؟

دو قطعه عکس، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، اصل و کپی سند محضری ملک، اصل و کپی پایان کار تجاری یا اداری ملک، ارائه گواهی عدم سوءپیشینه و عدم اعتیاد. لازم است بدانید متراژ واحدی که برای این کار انتخاب می‌کنید نباید از 12 مترمربع کمتر باشد. همچنین اگر واحد انتخابی به‌صورت اجاره است باید اجاره‌نامه ۵ ساله پرینتی به همراه کد ره‌گیری و هولوگرام از سال ۹۴ الی ۹۹ را به‌صورت اصل و کپی همراه خود داشته باشید.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]