اسکانو
رنگ فرش

انتخاب مناسب‌ترین رنگ فرش برای دکوراسیون خانه

فرش یکی از قسمت‌های مهم در هر فضای داخلی به شمار می‌آید که می‌تواند روح و بعد به فضای شما بدهد. درواقع فرش‌ها قلب هر فضایی بشمار می‌روند و نقش آن‌ها در دکوراسیون داخلی بر هیچ‌کس پوشیده نیست. درواقع انتخاب رنگ و تم خاص برای فرش‌ها می‌تواند در کل دکوراسیون داخلی و سبک آن مؤثر باشد؛ اما واقعاً چگونه باید رنگ فرش را انتخاب کرد؟

برای انتخاب رنگ فرش مناسب برای نشیمن در نظر داشته باشید که فضای شما برای چه‌کاری بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد؟ اینکه شما کل فعالیت‌های روزانه خود را در نشیمن بگذرانید و یا فقط در زمان استراحت پا بر آن بگذارید دو مقوله جدا از هم بوده که می‌تواند در انتخاب رنگ متناسب به محدود شدن گزینه‌ها کمک کند. قطعاً اتاق نشیمنی که در آن تمامی فعالیت‌های روزمره صورت می‌گیرد بهتر است انتخاب رنگ فرش از میان رنگ‌هایی با تم خنثی و کمی تیره باشد؛ اما برای آن دسته از نشیمن‌هایی که تردد در آن‌ها کم است استفاده از رنگ روشن هیچ مانعی ندارد.

تمامی تجهیزات و وسایل دیگری که در خانه شما هستند می‌توانند بر انتخاب رنگ فرش‌هایتان اثرگذار باشند؛ بنابراین اگر وسایل دکوراسیون شما تکمیل هستند و شما قصد در خرید یک فرش دارید بهتر است رنگ انتخابی بارنگ دیگر وسایل شما هماهنگی داشته باشد، به رنگ مبلمان و پرده‌ها دقت کنید و رنگ فرش را متناسب با آن‌ها انتخاب کنید. یادتان باشد اگر در منزل خود کودک و یا حیوان خانگی دارید فرش‌هایی را انتخاب کنید که چرک و کثیفی را کمتر نشان داده و ترجیحاً رنگی تیره‌تر داشته باشند، چراکه شما هر هفته نمی‌توانید فرش‌های خود را بشویید!

اگر در حال خرید اجزای دکوراسیون خود هستید، قصد تغییر دکوراسیون دارید و یا برای جهیزیه اقدام به خرید می‌کنید، یادتان باشد از قبل ایده‌های مختلف را از اینترنت بگیرید، برای این منظور می‌توانید انواع دکوراسیون‌های مختلف را از اینترنت جستجو کنید، زمانی که علایق خود را یافتید و دانستید که چه سبک و رنگی را برای اجزای خود می‌پسندید راحتت تر می‌توانید رنگ فرش موردنظر را انتخاب کنید. اگر از دسته افرادی هستید که هماهنگ کردن رنگ‌ها کمی برایتان دشوار است، بهتر است از رنگ‌های خنثی استفاده کنید؛ این رنگ‌ها به‌خوبی با سایر وسایل شما هماهنگ شده و در آخر ظاهری زیبا خواهند داشت.

رنگ‌هایی را انتخاب کنید که پس از مدت‌زمانی کوتاه شما را دل‌زده نکنند، برخی از رنگ‌ها پس از مدت‌زمانی حس خوشایندی در شما ایجاد نخواهند کرد، بهتر است در آن‌ها ترکیبات رنگی دیگری نیز یافت شود تا آن دل‌زدگی کمی تقلیل یابد. به‌طور مثال فرشی بارنگ تمام خاکستری پس از مدتی شمارا دل‌زده خواهد کرد، اگر تمایل به استفاده از فرش‌های خاکستری رادارید باید به ایجادتم های رنگی دیگر در فضای خود نیز دقت کنید تا این خنثی و سرد بودن بیش‌ازحد از خاکستری قابل‌چشم‌پوشی باشد، برای چنین رنگ‌هایی بهتر است زمینه رنگی فرش شما به‌جای استفاده از یکرنگ غالب از چندرنگ داخل خود داشته باشد.

اگر از افراد وسواسی هستید که تمیز بودن هر جای خانه خصوصاً فرش‌ها برای شما اهمیت زیادی دارد از خرید فرش‌های روشن اجتناب کنید. همچنین استفاده از فرش‌های روشن برای مناطقی که دارای آب‌وهوای آلوده‌ای هستند و یا خانه‌هایی که افراد ساکن در آن‌ها با کفش در خانه تردد دارند به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]