اسکانو
واحد تازه‌ساز و نوساز

تفاوت اصطلاح واحد تازه‌ساز و نوساز

ممکن است در زمان خرید ملک با واژه‌هایی به‌عنوان واحد تازه‌ساز و نوساز روبه‌رو شوید، شاید بسیاری از ما تفاوتی بین این دو واژه حس نکنیم و ازنظر ما واحدهای تازه‌ساز و نوساز یکسان باشند. اما در مطلب امروز می‌خواهیم به شما بگوییم چه واحدهایی ازنظر قانونی تازه‌ساز هستند و چه واحدهایی نوساز تلقی می‌شوند.

واحدهای تازه‌ساز آپارتمان‌هایی هستند که در سال جاری تکمیل و فایل می‌شوند، به‌طور مثال شما امسال اقدام به خرید ملکی می‌کنید، زمانی که به بازار مراجعه می‌کنید آن دسته از واحدهای مسکونی کلید نخورده‌ای که در همان سال مراجعه شما به بازار عملیات ساخت آن‌ها تکمیل‌شده و برای فروش به بنگاه‌های املاک سپرده‌شده به‌صورت تازه‌ساز شمرده می‌شود. این نوع از واحدها اغلب دارای قیمت‌های بیشتری نسبت به واحدهای نوساز هستند.

اما واحدهای نوساز آن دسته از واحدهای مسکونی هستند که در سال گذشته و یا دو سال گذشته ساخته‌شده‌اند، این نوع از واحدها ممکن است کلید خورده و یا کلید نخورده باشند؛ ازنظر بانک مرکزی واحدهای نوساز درواقع آن‌هایی هستند که تا پنج سال از سن آن‌ها گذشته باشد. در تعاریف بانک مرکزی تمامی واحدهایی که کم سن هستند نیز در دسته‌بندی واحدهای نوساز قرارگرفته و این‌گونه از واحدها قیمت بالاتری نسبت به واحدهایی باسن بیشتر دارند.

برای آنکه بدانید خانه‌ای نوساز است یا تازه‌ساز باید زمان معامله ملک از فروشنده پروانه ساختمانی ملک را بخواهید. اساساً مبنای محاسبه برای سن ساختمان در نظر بانک‌ها از زمان صدور پروانه آن‌ها است و آن‌ها بر همین اساس به مالکان تسهیلات مسکن پرداخت می‌کنند. یادتان باشد در بازار مسکن و در بین واسطه‌های ملکی همه آپارتمان‌های کلید نخورده را نوساز می‌نامند؛ ازآنجاکه نوساز و تازه‌ساز بودن یک ملک می‌تواند بر قیمت آن تأثیر زیادی داشته باشد، پس در زمان خرید ملک تمامی بررسی‌های لازم را انجام دهید.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]