اسکانو
حساب امانی ویژه پیش‌فروش ساختمان

حساب امانی ویژه پیش‌فروش ساختمان چیست و به چه‌کاری می‌آید؟

پیش‌فروش توسط سازندگان یکی از بهترین روش‌های خرید مسکن است، چراکه مبلغ خرید مسکن به‌صورت جز پرداخت می‌شود و عملاً خانه‌های پیش فروشی مبلغ پایین‌تری ازملک‌ها دیگر دارند و دقیقاً این نوع از املاک همان‌هایی هستند که پس از ساخت قیمت بالاتری برای فروش خواهند داشت؛ اما سال‌هاست که ماجرای پیش‌فروش به دلیل تخلفات انجام‌شده برای بسیاری از مردم و قانون‌گذاران یک معضل شده است. از سری مشکلاتی که عموماً در پیش‌فروش‌ها ایجاد می‌شود، عدم انجام کامل تعهدات از سوی پیش فروشنده، عدم تکمیل پروژه در زمان مقرر، فروش یک واحد مسکونی به چند نفر، عدم انجام تعهدات مالی از جانب پیش خریدار هست. تاکنون تدابیر بسیاری اندیشه شد اما هیچ‌یک موفق از آب درنیامد! اما این بار بانک مسکن حساب امانی ویژه پیش‌فروش آپارتمان را معرفی کرده و پا بر عرصه پیش‌فروش ساختمان گذاشته است.

حساب امانی ویژه پیش‌فروش ساختمان به چه‌کاری خواهد آمد؟

بانک به شکل یک امین میان پیش فروشنده و پیش خریدار ایفای نقش می‌کند، به این شکل که واسطه انتقال وجوه تعهد شده بین طرفین خواهد شد. برای این انتقال وجوه نیز شرطی گذاشته‌شده که آن‌هم تائید پیشرفت پروژه از سوی بانک است. لازم است بدانید که بانک مسکن در برابر این خدمت خود کارمزد نیز دریافت خواهد کرد. در این کار پیش فروشنده باید با مدارک خود به‌سوی بانک مسکن رفته و حساب امانی باز کند، زمانی که مدارک به تائید بانک برسد، پیش فروشنده حق دارد تا در روزنامه‌ها و جراید عمومی آگهی پیش‌فروش خود را منتشر کند. زمانی که واحد پیش فروشی به فروش برسد قرارداد رسمی بین خریدار و فروشنده در دفاتر اسناد رسمی منعقد می‌شود. پیش خریدار نیز باید در بانک مسکن حساب بازکرده و مبالغ واریزی خود را با توجه به پیشرفت پروژه و تائید بانک مسکن به‌حساب امانی پیش فروشنده بریزد، پیش فروشنده می‌تواند درصورتی‌که مهندس ناظر تائید کرد از حساب خود پول برداشت کند.

کارمزد بانک در افتتاح حساب امانی چقدر است؟

کارمزد ثابت بانک برای هر قرارداد 100 هزار تومان است و کارمزد متغیر نیز حدود نیم درصد مبلغ معامله است که از پیش فروشنده در طول معامله اخذ خواهد گردید.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]