اسکانو
خانه اولی‌ها

مناطق مناسب برای خانه اولی‌ها

رئیس اتحادیه املاک اعلام کرد که دورانی رسیده که مالکان تمایلی به گرفتن پول رهن ندارند و آن‌ها به گرفتن اجاره روی آورده‌اند! این امر هم به دلیل تغییر سیاست‌های بانکی و پولی بوده که تأثیر آن را تاکنون نمی‌توان بر بازار مسکن کتمان کرد. به گفته عقبایی از سال 92 مسکن در رکود بوده و اجاره‌بها هرسال افزایش داشته است و میزان کاهش رهن کامل در بازار مسکن منجر شده تا این بازار دچار دگرگونی فراوانی شود، به‌طوری‌که در برخی از مناطق بین 7 تا 10 درصد و در برخی مناطق تا 60 درصد افزایش اجاره‌بها را داشته‌ایم!

اما در این بازار کساد مسکن چه مناطقی برای خانه اولی‌ها مناسب است؟

بر طبق گزارشات رسیده دو منطقه 4 و5 از مناطق پر تقاضا در تهران هستند که عموماً 25 از درصد از حجم کل معاملات انجام‌شده در این مناطق است. اما با توجه به گزارشات اعلام‌شده منطقه 4 به دلیل داشتن واحدهای ریز متراژ بیشتری که دارای قیمت مناسب‌تری حتی کمتر از عرف منطقه هم هستند برای خانه اولی‌ها انتخاب بهتری است.  منطقه 4 حجم آپارتمان‌های ریز متراژ و کوچک بیشتری را نسبت به منطقه 5 به خود اختصاص داده و این خانه‌ها همگی قیمت پایین‌تری از سطح عرف منطقه دارند، این منطقه درواقع بورس آپارتمان‌های قیمت مناسب به شمار رفته که در سامانه‌های معرفی فایل فروش مسکن نیز تاکنون منطقه 4 پرچم‌دار آپارتمان‌های ارزان‌قیمت و کوچک متراژ است. با تمام این اوصاف منطقه چهار و نواحی شرقی و جنوب شرقی تهران مناسب‌ترین مناطق برای خرید خانه اولی‌ها می‌باشند و کارشناسان مسکن توصیه می‌کنند اگر خانه اولی‌ها به دنبال خانه مناسب خود می‌گردند جستجو در این مناطق را فراموش نکنند.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]