اسکانو

هر آنچه باید از آبیاری گیاهان آپارتمانی در زمستان بدانید

گیاهان یکی از بهترین عناصر دکوراتیو در دکوراسیون بشمار می‌روند که علاوه بر زیبایی منجر به تصفیه هوای شما نیز شده و طراوت زیادی را به فضای داخلی شما خواهند بخشید. آب نقش بسیار مهمی در زندگی گیاهان دارد و در هر فصلی نیاز گیاه به آب تغییر خواهد کرد؛ بنابراین در فصول زمستان و تابستان اینکه چگونه به گیاه خود آب‌رسانی کنید و این آب‌رسانی در چه زمانی صورت بگیرد نقش بسیار مهمی دارد. یادتان باشد در هر شرایطی و در هر فصلی که باشید آب زیادی می‌تواند منجر به لجن شدن خاک و پوسیده شدن گیاه شود. در فصول گرم سال نیاز گیاهان به آب بیشتر خواهد بود اما این نیاز در فصل زمستان تقریباً به نصف خواهد رسید. درهرصورت می‌توان گفت قاعده‌ای کلی برای آبیاری گیاهان وجود ندارد چراکه هر گیاهی اندازه‌ای مختلف از آب را می‌طلبد، اما در حالت کلی بهتر است سطح خاک گیاه بین دو آبیاری خشک باشد.

  1. از دادن آب های خیلی سرد و کلر دار به گیاه اجتناب کنید و پس از آبیاری حتما زیر گلدانی را خالی کنید تا ریشه قدرت نفس کشیدن داشته باشد.
  2. در زمستان گرم‌ترین زمان را برای آبیاری انتخاب کنید؛ زمانی که خاک کمی خشک شد آبیاری را انجام دهید برای فهمیدن این مسئله نیز می‌توانید با انگشت سطح‌رویی خاک را لمس کنید و اگر خشک بود آبیاری کنید، می‌توانید به گلدان نیز ضرباتی وارد کنید و اگر صدای پوکی داد بدانید که خاک خشک است.
  3. گیاهانی که مدت‌هاست گلدان آن‌ها تعویض نشده است نسبت به گیاهان دیگری که گلدانشان تازه است نیاز به آب بیشتری دارند.
  4. اگر محیطی که در آن‌ها گیاه قرار دارد نور و گرما به‌اندازه کافی وجود داشته باشد گیاه به آب بیشتری نیاز خواهد داشت.
  5. در زمستان گیاه رشد خود را ازدست‌داده و به استراحت فرو خواهد رفت؛ در چنین شرایطی آب کمتری از گیاه تبخیر خواهد شد و باید آبیاری را نیز کاهش داد.
  6. هر چه گیاه شما دارای برگ‌هایی پهن‌تر و بزرگ‌تر بود و رشدی سریع‌تر داشت باید دفعات آبیاری آن را نیز بیشتر کنید. کاکتوس‌ها و آن دسته از گیاهانی که آب را در خود ذخیره می‌کنند نیاز به فواصل آبیاری بسیار طولانی‌تری دارند.
  7. یکی از علائم اولیه افراط در آبیاری گیاه زرد شدن برگ‌های زیرین آن است.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]