اسکانو

هر آنچه که باید در مورد گواهی عدم حضور بدانید

زمانیکه طرفین یک معامله در دفاتر مشاور املاک قراردادی را میان خود می نویسند، تاریخی را به عنوان انتقال سند رسمی معین خواهند کرد، حال اگر یکی از طرفین نسبت به حضور در دفتر خانه و در تاریخ مذکور اقدام نکند، طرف دیگر می تواند درخواست کتبی کرده و این گواهی از سوی سردفتر در خصوص علت عدم انجام معامله صادر می شود.

این گواهی ها به دو شکل انجام می پذیرد؛ از طرف خریدار وبا حضور ایشان در دفتر اسناد رسمی علیه فروشنده و از طرف فروشنده وباحضور ایشان در دفتر اسناد رسمی علیه خریدار…

خریدار برای دریافت گواهی عدم حضور چه مدارکی باید در دست داشته باشد؟

 1. قولنامه حال رسمی یا عادی، به شکلی که به امضا هر دو طرف رسیده باشد.
 2. شناسنامه وکارت ملی
 3. خریدار باید چک بانکی در وجه خود به میزان الباقی ارزش معامله که در متن قرارداد ذکر شده است تهیه کرده، و همراه خود به جهت ارایه به دفترخانه داشته باشد.

فروشنده برای دریافت گواهی عدم حضور چه مدارکی باید در دست داشته باشد؟

 1. تمامی مدارکی که جهت تنظیم سند و انتقال قطعی آن ضروری است.
 2. شناسنامه وکارت ملی
 3. سند مالکیت
 4. قولنامه حال رسمی یا عادی که توسط طرفین امضاء شده
 5. بنچاق
 6. پایان کار
 7. مفاصا حساب دارایی
 8. مفاصا حساب نوسازی از شهرداری
 9. استعلام بند( ز) مبنی بر عدم بازداشت از اداره ثبت

گواهی عدم حضور به چه کاری می آید؟

از نظر قانون رسیدگی به تمامی دعاوی که در آنها صحبت بر سر ضرر و زیان است، و همچنین صدور احکام الزام به تنظیم سند با استفاده از گواهی عدم حضور امکان پذیر خواهد بود. بر اساس این گواهی نامه هر یک از طرفین می توانند صحت ادعای خود را ثابت کنند. یادتان باشد زمانیکه طرف مقابل از انجام تعهدات خود که در قرار داد نوشته شده شانه خالی کرد، خصوصا در مورد انتقال سند حتما گواهی عدم حضور در دفترخانه تهیه کنید.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]