اسکانو
اخذ جواز ساخت

چه مواردی سرعت اخذ جواز ساخت را بیشتر می‌کند؟

سرعت در اخذ جواز ساخت‌وساز یکی از مهم‌ترین عواملی است که برای شروع ساخت‌وساز مطرح می‌شود؛ چراکه اگر زودتر پروانه ساخت را بگیرید شروع کار شما نیز سریع‌تر خواهد بود و دچار هدر رفت زمان و سرمایه نخواهید شد. یادتان باشد شما بدون جواز ساخت نمی‌توانید برای هیچ کاری در ساخت‌وساز اقدام کرده و درواقع حتی قدم از قدم نمی‌توانید بردارید. حال این سؤال مطرح می‌شود که چه مواردی سرعت اخذ جواز ساخت را بیشتر می‌کند؟

 انتخاب مشاور و وکیل ساختمانی زبده

اگر وکیلی دارید که در کار خود متخصص است و اشراف کامل به امور شهرداری دارد می‌توانید به‌جای آنکه خود اسیر ادارات مختلف شوید از وکیل زبده خود استفاده کرده و او اقدام به دریافت جواز ساخت کند. با این کار به‌اندازه فراوان ای در وقت خود صرفه‌جویی کرده‌اید؛ درواقع باید گفت کار را به کاردانش بسپارید! در این زمینه شرکت‌های بسیاری نیز وجود دارند که وکالت شمارا برای دریافت جواز ساخت می‌پذیرند.

پیگیری مداوم

یکی از مواردی که بسیار می‌تواند کار شمارا عقب بی اندازد ایراداتی است که شهرداری برای ملک شما در نظر می‌گیرد؛ و رفع این ایرادات از مهم‌ترین کارهایی است که شما و یا وکیلتان باید انجام بدهید. یادتان باشد پیگیری مداوم و قوی این است که کفشی آهنی به پا کرده و مداوم دنبال کار خود در شهرداری و دفتر خدمات الکترونیک باشید. با این شرایط روال کاری شما زودتر طی خواهد شد.

عدم خلاف

اگر ملک کلنگی شما بر طبق سند و پایان کار قبلی مشکلی نداشته باشد که کارتان ساده است، اما اگر خلافی در آن رخ‌داده و به هر دلیلی قسمتی از آن را بازسازی کرده‌اید که با متراژ اصلی بنا که در سند ذکرشده تفاوت دارد، باید مبلغی را به‌عنوان خلافی پرداخت کرده و یا خانه را به حالت قبل بازگردانید که این کار وقت بسیاری از شما خواهد  گرفت. بهتر است در این شرایط جریمه را پرداخت کنید تا خانه را تخریب!

 طراحی نقشه

وقتی مراحل بالا را بگذرانید از شما درخواست می‌شود تا نقشه طراحی‌شده ملک را به شهرداری تسلیم کنید.  در چنین شرایطی این شما هستید که می‌توانید سرعت کار خود را افزایش دهید، بنابراین از طراحان حرفه‌ای استفاده کنید که به ضوابط شهرداری کاملاً آشنایی دارند. اگر نقشه دچار مشکل باشد و یا مهندس طراح آن نامعلوم باشد شهرداری نقشه را برگشت داده و شما سه روز کاری را از دست خواهید داد.

ارسال دیدگاه

avatar