اسکانو
آفات گلهای آپارتمانی

[:en]آشنایی با آفات گلهای آپارتمانی و روش معالجه آنها [:]

[:en]

شپشک آرد آلود Mealybugs

این نوع از آفت حشره ای پولک دار است که مانند ذره های پنبه ای که توسط پنبه زن حلاجی شده در انتهای دمبرگ گیاه و یا زیر برگها و ساقه ها جمع می شود. این نوع از حشرات توسط پودری سفید رنگ و مشابه به آرد پوشانیده شده اند و عموما در نوک برگ هایی که در سایه قرار دارند جمع می شوند. شپشک آرد آلود دارای گونه ای دیگر نیز می باشد که دم آنها کوتاه بوده و گاهی در هر بار تخم گذاری قادرند تا شش هزار تخم گذاشته و با مکیدن شیره گیاه آن را پژمرده کرده و رو به زوال بکشانند. این نوع از حشره بیشتر گیاهانی همچون حسن یوسف، کرتن، دراسینا، سرخس و نخل را درگیر خواهد کرد.

درمان آفت شپشک آرد آلود

راه اول این است که با استفاده از سم های مخصوص این آفت در بازار آنها را از بین ببرید، یک نوع از این سم ها با نام سم مالاتیون شناخته می شود. راه دیگر و ساده تر برای از بین بردن این آفت، این است که به واسطه یک پارچه و یا اسفنجی نرم که به الکل آغشته شده در دو نوبت به فاصله 10 تا 15 روز یکبار گیاه را تمیز کرده تا آفت از بین برود.

 [:]

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]