اسکانو
ورود بازار املاک به رونق

افزایش معاملات در پاییز مقدمه ورود بازار املاک به رونق است

بر طبق گزارش‌ها، در 16 روز گذشته از آذرماه بازار معاملات مسکن رشد 17 درصدی را شاهد بود و گویی در این سرمای پاییز بازار مسکن داغ‌تر می‌شود. در این مدت‌زمان حدود 5 هزار و 500 خریدوفروش مسکن وجود دارد که این معاملات نشانگر آن هستند پاییز مقدمه‌ای برای ورود بازار مسکن به رونق است. کارشناسان مسکن معتقدند از سری دلایلی که بر این وضعیت تأثیرگذار بوده است، کاهش نرخ سود بانکی و ورود خانه اولی‌ها با استفاده از تسهیلات 160 میلیون تومانی است.

 اما باآنکه پاییز امسال به نسبت به هشت ماه گذشته دارای رشد بوده است، همچنان کارشناسان مسکن این وضعیت را با شرایط ایدئال در فاصله می‌دانند چراکه بسیاری از سرمایه‌داران هنوز هم تمایلی به ورود به بازار مسکن را نداشته و ترجیح می‌دهند تا همچنان پول خود را در بانک و یا سایر بازارهای رقیب سرمایه‌گذاری کنند. مصطفی قلی‌خسروی رئیس منتخب اتحادیه مشاوران املاک اعلام کرد که ماه ربیع‌الاول آغاز رونق است چراکه مردم در ماه صفر و محرم اقدام به خرید مسکن نمی‌کنند و این خریدوفروش را به ماه بعد موکول می‌کنند، ازاین‌رو بسیاری از فروشندگان از این وضعیت سو استفاده کرده و قیمت‌ها را افزایش می‌دهند که این قیمت‌ها نیز بعد از مدتی به زمان گذشته خود بازخواهد گشت! به گفته قلی خسرو در پاییز قیمت‌ها بسیار بالاتر از نرخ تورم بوده که غیرمنطقی است و دلیلی برای این‌چنین رشدی وجود ندارد.

به گفته قلی خسرو مردم قدرت خرید ندارند و این افزایش قیمت‌ها تنها منجر به کاهش معاملات شده و فروشندگان در شرایطی سود می‌کنند که معاملات انجام شود نه آنکه سرمایه آن‌ها بخوابد. قلی خسرو همچنین اظهار داشت که بسیاری از فروشندگان افزایش قیمت مسکن را به افزایش قیمت دلار نسبت می‌دهند، اما حقیقت این است که افزایش دلار در حال حاضر هیچ ارتباطی باقیمت ساخت مسکن نداشته و این افزایش قیمت مسکن تنها بازارگرمی است.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]