اسکانو
قیمت مسکن

شایعاتی درباره افزایش 15 درصدی قیمت مسکن

یکی از کارشناسان اقتصاد مسکن معتقد است که افزایش 15 درصدی قیمت دلار ابتدا تأثیر خود را بر بازار طلا می‌گذارد و پس‌ازآن به‌سرعت به‌سوی بازار مسکن روانه خود شد. محمدمهدی مافی همچنین اعلام کرد که بر بازار مسکن عوامل اجتماعی  اقتصادی نیز دخیل هستند اما بر طبق تجربه و سوابق گذشته همه می‌دانیم که هر چه تورم در بازارهایی همانند سکه و طلا بیشتر شود همان میزان از تورم در فاصله زمانی اندکی به بازار مسکن نیز خواهد رسید. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که افزایش قیمت 15 درصدی دلار بر روی مسکن نیز در سال جدید تأثیرگذار باشد.

به گفته این کارشناس میزان تقاضا و تعداد مسکن دو مؤلفه اثرگذار بر بازار مسکن به‌حساب می‌آیند، با توجه به گزارش‌ها تعداد مسکن موجود نسبت به تعداد خانوارها کم نیست اما دراین‌بین 20 میلیون نفر از جمعیت بد مسکن به‌حساب خواهند آمد؛ و این نشان از آن دارد که بین مسکن تولیدشده و توان خرید مردم فاصله بسیار زیادی وجود دارد. یکی از مشکلات دیگر مسکن جانمایی اشتباه است؛ عمده مسکن ساخته‌شده در کشور درجاهایی است که تقاضا برای آن‌ها وجود ندارد؛ بنابراین ساخت مسکن نباید در مناطقی باشد که سیاست‌های دولت می‌گوید، بلکه باید ساخت مسکن جدید در بافت‌های فرسوده‌ای صورت بگیرد که در آن‌ها تقاضا زیاد است. به گفته این کارشناس بلندمرتبه‌سازی یکی از طرح‌های دولت در بافت‌های فرسوده بشمار می‌رود اما این کار نباید بدون کار کارشناسی انجام بگیرد؛ چراکه بافت فرسوده دارای اقتضائات فرهنگی و تاریخی خاص خود بوده و با نگاهی تنها ابزاری و نوسازی ساختمان‌ها ممکن است کلیت طرح زیر سؤال برود. محمدمهدی مافی همچنین اظهار داشت : درزمینهٔ توسعه ساخت‌وساز به دلیل کمبود بودجه نمی‌توان انتظار زیادی از دولت داشت بلکه باید از توان‌بخش خصوصی استفاده کرد.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]