اسکانو
برج چایونگ

معماری شگفت‌انگیز برج چایونگ پارک پلازا اثری از گروه MAD

در اواسط سال ۲۰۱۵ بود که گروه معماری MAD پروژه‌ای را آغاز کرد؛ پروژه‌ای شگفت‌انگیز و جاه‌طلبانه که یک ساختمان تلفیقی را شامل می‌شد. این برج دوقلو ۱۲۰ متر ارتفاع دارد و در یک منطقه کاملاً تجاری در چین ساخته می‌شود که به افتتاح آن زمان زیادی باقی نمانده است. این مجموعه دارای واحدهای تجاری و مسکونی تواما در خود بوده و مجموعاً دارای ۱۲۰ هزار مترمربع مساحت است؛ جالب است بدانید این گروه معماری برای طراحی این ساختمان دوقلو از ارتفاعات و قله‌های بلند در چین الهام گرفته‌اند و سعی بر آن داشته‌اند تا اکثر ویژگی‌هایی که در طبیعت چین موجود است در این ساختمان به‌صورت بیونیک ارائه شود.

مرزبندی‌های مشخصی در هر سطح از فرم کلی ساختمان وجود دارد و حجم کلی این بنا به‌گونه‌ای طراحی‌شده که گویی دچار فرسایش شده و همانند کوه‌های طبیعی دستخوش تغییرات فصلی گشته است. شیارهای ایجادشده بر روی ساختمان تنها برای حفظ ظاهر نبوده و در طول آن‌ها فیلترهای هوا تعبیه‌شده است. این شیارها درواقع در مسیر باد طبیعی قرار دارند و منجر می‌شوند تا هوای مطبوع موجود در طبیعت به داخل ساختمان راه بیابد. درواقع می‌توان گفت این ویژگی در ساختمان چایونگ پارک پلازا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سبک بیونیک است که توانسته بر ظاهر ساختمان اثر بسزایی داشته باشد.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]