اسکانو
گرایش بازار مسکن

گرایش بازار مسکن به‌سوی املاک میان‌سال

با توجه به قدرت خرید مردم و تسهیلاتی که به متقاضیان داده شد، در آبان ماه سال جاری خریدوفروش واحدهای میان‌سال کمی گرم‌تر از سال‌های گذشته شد و دراین‌بین بازار خریدوفروش واحدهای نوساز و تا پنج سال ساخت دارای 5 درصد کاهش بود! واحدهای نوساز و تا پنج سال ساخت نسبت به سال گذشته و در همین مدت مشابه دارای کاهش در خریدوفروش و تعداد معاملات هستند و سهم آن‌ها از کل معاملات به 2.47 در آبان ماه رسید. این کاهش از سهم از اسفندماه گذشته شروع شد و همچنان در حال کاهش است و این روند همچنان ادامه دارد.

به گفته مشاوران املاک این روند کاهشی در سهم واحدهای نوساز به دو عامل بستگی دارد، اولین مورد آن است که به دلیل رکود، ساخت‌وساز کاهش یافت و از این طریق فایل‌های نوساز نیز کاهش زیادی داشت؛ اما دلیل دوم این مسئله افزایش قیمت یک‌باره این نوع از واحدها است؛ چراکه واحدهای نوساز در بازار کم هستند و آن تعدادی که وجود دارد دارای قیمت‌های بسیار بالایی می‌باشند، باآنکه در بازار مسکن همواره تمایل افراد برای زندگی در واحدهایی باسن کم بسیار بالاست اما کمبود فایل‌های فروش و از طرفی قیمت‌های بسیار بالای این نوع از واحدها منجر شد تا بخش زیادی از متقاضیان به‌سوی واحدهای بین 5 تا 10 سال ساخت کشیده شوند؛ این نوع از واحدهای میان‌سال درواقع به قیمت رسیده‌اند و به آن‌ها وام هم تعلق می‌گیرد.

بر اساس گزارش‌ها، یک‌پنجم از معاملات انجام‌شده در ماه گذشته به آپارتمان‌های 5 تا 10 سال سن اختصاص داشته و تقریباً یک‌سوم از این معاملات و در این گروه سنی مرتبط با واحدهای مسکونی 60 تا 80 مترمربع بوده و عمده متقاضیان این‌چنین واحدها خانه اولی‌ها هستند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]