اسکانو
رکود مسکن

700 بنگاه معاملات ملکی قربانی رکود مسکن

یکی از اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه مشاوران املاک گفت در سال گذشته به دلیل رکود عمیقی که وجود داشت تا 700 بنگاه مشاور املاک باسابقه تعطیل شدند! قلی‌خسروی همچنین اعلام کرد که مشاوران املاک در بالا رفتن قیمت‌ها تأثیری نداشته‌اند و هرچه قیمت‌ها مناسب باشند معاملات بیشتری را نیز شاهد خواهیم بود. به گفته این عضو اتحادیه مشاوران املاک سیاست‌های دولت اکنون هدفمند و درست بوده و می‌توانید به رونق امیدوار باشیم؛ که 97 هزار معامله انجام‌شده در کشور نشان از رونق در بازار مسکن دارد.

سالیانه در کشور حدود 800 تا 900 هزار ازدواج صورت می‌گیرد که برنامه‌ریزی درست دولت برای این بخش از جامعه و زوجین بسیار امری ضروری تلقی می‌شود. طرح مسکن اجتماعی نیز نمی‌تواند به‌تنهایی پاسخی برای نیاز به مسکن در جامعه داشته باشد و برای این مسئله نیازمند یک برنامه‌ریزی دقیق هستیم. به گفته خسروی در بیشتر کشورهای جهان با 20 درصد آورده، 80 درصد ارزش واحدهای مسکونی را به جوانان و آن دسته از متقاضیانی می‌دهند که با استفاده از تسهیلات کم‌بهره و مدت‌زمان طولانی بازپرداخت بتوانند مسکن موردنظر خود را خریداری کنند. این چیزی است که در حال حاضر در کشور ما وجود نداشته و دولت برای آن باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشد.

دنیای مجازی و کسب‌وکارهای اینترنتی روزبه‌روز گسترش می‌یابد و ورود آن به بخش مسکن نیز از واجبات است، اما چیزی که مهم است این بوده که باید با استفاده از فن‌آوری‌های جدید به‌خوبی و با شفافیت کامل در جهت منافع مردم کارکرد. به گفته خسروی اکنون حدود 10 هزار مشاور املاک در تهران فعال هستند، مشاوران املاک در کشور و در انجام معاملات ملکی نقش بسزایی دارند و این صنف باید بتوانند برای شفافیت دادن به معاملات به برخی از اطلاعات ثبتی دسترسی داشته باشند.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]