اسکانو

افزایش غیر معقول قیمت اجاره مسکن توسط دلالان مسکن!

زلزله در کرمانشاه منجر به تخریب بسیاری از خانه های مردم شد که اکنون تعداد بسیار زیادی از این خانه ها به طور کامل تخریب شده اند و دیگر امکان سکونت در آنها وجود ندارد. در این بین برخی از واحد هایی که به صورت کامل تخریب نشده اند نیز به دلیل سستی بنا و احتمال ریزش ناگهانی امکان سکونت در آنها وجود نداشته، و این شرایط همگی منجر به آن شده تا مردم مناطق مختلف از کرمانشاه داخل چادر و در خیابان ها زندگی خود را بگذرانند. بسیاری از مردم زلزله زده کرمانشاه به شهر های مجاور محل زندگی خود مهاجرت کرده اند و در این شهر ها به دنبال سرپناه می گردند. بسیاری از خانه های خالی از سکنه نیز در کرمانشاه وجود دارد که آنها تا کنون متقاضی برای سکونت نداشته اند، دلالان از این موضوع اطلاع پیدا کرده اند و در مشکلاتی که گریبان گیر مردم است قیمت ها را به طرز عجیبی افزایش دادند.

در طبق یک وال عادی عموما فصل اثاث کشی خانوارها در تابستان ها بوده و به همین دلیل در تابستان افزایش قیمت اجاره را همواره شاهد بوده ایم؛ اما فصل پاییز و زمستان دارای کمترین میزان در اثاث کشی بوده است و به طبع قیمت اجاره بها نیز دارای کاهش زیادی است، چراکه بیشتر خانوارها تا قبل از بازگشایی مدارس اقدام به اجاره ملک مورد نظر خود می کنند. اما با توجه به اظهارات مردم دلالان و افراد سود جو از این شرایط سو استفاده کرده و قیمت اجاره خانه را بیش از حد معمول افزایش داده اند. این در شرایطی است که این افراد تصور دارند در چنین شرایطی هیچ نظارتی بر بازار مسکن نیست، که دولت و نهاد های مورد نظر باید با برخورد قاطع جلوی هرج و مرج و آشفتگی را هرچه سریعتر بگیرند.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]