اسکانو
خریدوفروش ملک

بازار خریدوفروش ملک تا پایان سال جاری دارای جهش قیمتی نخواهد بود

در این روزها بسیاری از کارشناسان مسکن معتقدند که تا آخر سال قیمت مسکن افزایش خواهد یافت، اما در حال حاضر مسئولان وزارت راه و شهرسازی افزایش قیمت‌های جهشی را کاملاً منتفی می‌دانند. به گفته این مسئولان ما هرساله تنها به‌اندازه تورم در همان فصل افزایش قیمت داشته‌ایم و امسال نیز همسان با نرخ تورم افزایش قیمت خواهیم داشت و چون نرخ تورم همچنان تک‌رقمی است، قیمت مسکن نیز جهش بیشتر نخواهد داشت.

امسال به نسبت سال گذشته درزمینهٔ صدور پروانه ساختمانی حدود 10 درصد افزایش و درزمینهٔ ارزش‌افزوده در این بخش حدود 7 درصد افزایش را شاهد بوده‌ایم؛ در واقعیت این بدان معناست که بازار مسکن به تحرک افتاده اما بدون جهش قیمتی؛ سیاست‌های دولت بر این بود تا دوره ورود به رونق در بازار مسکن بدون جهش قیمتی باشد، این امر در دولت یازدهم اتفاق افتاد و افزایش قیمت مسکن تنها 10 درصد بود. بر اساس گزارش‌هایی که از بانک مرکزی آمده برای فروش واحدهای مسکونی در بیشترین و کمترین مبلغ ۱۰ و ۲.۳ میلیون تومان را شاهد بوده‌ایم که مرتبط با مناطق یک و 18 تهران است؛ این اعداد و ارقام نشانگر آن است که قیمت مسکن تا آخر سال جاری همسان با نرخ تورم حرکت خواهد کرد.

درزمینهٔ اجاره مسکن نیز حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران می‌گوید: نرخ اجاره نسبت به تابستان حدود 5 درصد کاهش داشته است و دلیل آن‌هم حجم کم تقاضا و افزایش عرضه بیشتر از تقاضا در این بازار است. به گفته این مسئول در آخر سال نیز شاهد رشد اجاره‌بها نخواهیم بود و این قیمت‌ها همچنان رو به کاهش خواهد بود. به گفته عقبایی سقف افزایش قیمت خریدوفروش مسکن برابر با نرخ تورم است و بیش از میزان مسکن ظرفیت رشد قیمتی را ندارد.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]