اسکانو
تنگه هایقر

تنگه هایقر نسخه دوم از گرند کانیون در ایران

تنگه هایقر در 35 کیلومتری جنوب غربی شهرستان فیروزآباد و بعد از روستای رودبال قرار دارد، اگر بخواهیم دقیق‌تر برایتان بگوییم این تنگه درواقع بین شهرهای قیر و کارزین در جنوب غربی جهرم استان فارس قرارگرفته است. جالب است بدانید این دره به دلیل شباهت بسیاری که به تنگه گرند کانیون آمریکا دارد آن را نسخه دوم و ایرانی این دره می‌شناسند.

اگر از جزییات این تنگه شگفت‌انگیز بخواهیم بگوییم باید بدانید که طول این تنگه حدود 8 کیلومتر است و رودخانه‌ای بانام قره آقاج در بستر آن در جریان است. عملکرد زمین در این منطقه منجر شده تا تاقدیس های بلند و زیادی در آن ایجاد شود، این تنگه نیز یک برش در پهنای تاقدیس ده بین بوده که توسط زمین ایجادشده و سپس فرسایش آب آن را گسترده کرده است. در این تنگه می‌توانید شاهد دیواره‌هایی بلند، رودخانه‌ای خروشان باشید و با آرامش کامل به زمزمه پرندگان گوش بسپارید.

صخره‌ها و دیواره‌های بسیاری در هایقر وجود دارد که بعضاً عمق آن‌ها تا 450 متر نیز می‌رسد و همگی در کنار یکدیگر توانسته‌اند طبیعتی خاص و شگفت‌انگیز را ایجاد کنند. اگر تصمیم گرفتید به این دره سفر کنید یادتان باشد تنها و بدون بلد راه پای به جاده نگذارید. در این دره مار، عقرب و رتیل وجود دارد و باید برای امنیت خود تلاش بسیاری کنید. یادتان باشد تمامی وسایل خود را در کیسه‌های ضد آب قرار دهید و شب هنگم از بسته بودن زیپ چادر خود اطمینان حاصل کنید.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]