اسکانو
کانکس نشینی

شروع کانکس نشینی در تهران!

یکی از پدیده‌های جدید پایتخت کانکس نشینی است! بسیاری از مشاوران املاک تهران می‌گویند به‌تازگی روشی برای سکونت در تهران دیده می‌شود که معروف به کانکس نشینی است؛ این مسئله بیشتر در حومه تهران رخ‌داده است اما گویا کانکس نشینی به منطقه 22 نیز رسیده است! بااین‌حال باآنکه استفاده از کانکس‌ها در محیط‌های مشاع و پشت‌بام‌ها کاری غیرقانونی به‌حساب می‌آید، اما گویا این مسئله با خرج کردن مقداری پول امکان‌پذیر است!

باآنکه تعداد این کانکس‌ها آن‌چنان زیاد نشده اما هستند کسانی که دیگر تمایلی به زندگی در آپارتمان را نداشته و ترجیح داده‌اند تا به سراغ کانکس‌ها بیایند. این نوع از کانکس ها در پایین‌ترین قیمت دارای متری 200 هزار تومان هستند و در بیشترین حالت دارای قیمت متری 900 هزار تومان می‌باشند. به گفته کانکس فروش‌ها آن‌ها بیشتر این کانکس‌ها را در حومه تهران و به دهک‌های پایین اجاره داده‌اند و برای اجاره آن‌ها به‌صورت رسمی اقدام نکرده‌اند.  با این اوصاف رئیس اتحادیه مشاوران املاک می‌گوید که زندگی در فضای مشاع در کانکس‌ها به‌هیچ‌عنوان قانونی نبوده و هیچ‌یک از مشاوران املاک حق انجام معاملات در خصوص کانکس‌ها را ندارند. به گفته یکی از مشاوران املاک برخی از کانکس‌ها در مجتمع‌های مسکونی بزرگ به فروش می‌رود که بر روی پشت‌بام قرار می‌گیرند و اکثراً دارای امکاناتی هستند که از حد معمول بسیار فراتر است.

به گفته کارشناسان در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته از کانکس‌ها برای سامان‌دهی به وضعیت خانوارهای بد مسکن استفاده می‌شود و اکنون تعداد خریدوفروش این نوع از کانکس‌های مسکونی در حومه تهران روزبه‌روز افزایش می‌یابد. در ایران حدود 19 میلیون نفر بد مسکن موجود داریم، خانواده‌هایی که اگر تحت نظارت دولت در این کانکس‌های مسکونی اسکان یابند قطعاً وضعیت بهتری در انتظار آن‌ها خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]