اسکانو
بزرگ‌ترین استادیوم

ورزشگاه چندمنظوره سنگاپور، بزرگ‌ترین استادیوم گنبدی جهان

ورزشگاه ملی سنگاپور، یکی از ورزشگاه‌های چندمنظوره هنری و زیبا در این کشور بوده که امروزه به‌عنوان بزرگ‌ترین استادیوم گنبدی جهان شناخته می‌شود. این استادیوم دارای ظرفیتی 55 هزارنفری بوده و پروژه آن توسط تیم DP Architects با همکاری شرکت آروپ به‌عنوان مهندسی سازه طراحی شد، که درنهایت این استادیوم توانست جایزه بهترین مهندسی سازه را از آن خود کند.

چیزی که این استادیوم را از دیگر استادیوم‌های موجود در کشورهای مختلف متمایز می‌کند، وجود سقف گنبدی و نوع عملکرد آن است، مضاف بر اینکه در استادیوم امکانات سرمایشی و گرمایشی خاصی نیز در نظر گرفته‌شده که به‌سادگی می‌تواند آسایش هر چه بیشتر تماشاچیان را فراهم کند.

سقف گنبدی این مجموعه در طول کل استادیوم قرار داشته و منجر به پیوستگی آن شده است؛ این سقف دارای دهانه‌ای 310 متری بوده که می‌تواند باز و بسته شود و ایجاد سایه کند.

برای این مجموعه امکان استفاده از دستگاه‌های خنک‌کننده‌ای فراهم‌شده که توسط انرژی خورشیدی انرژی خود را به دست می‌آورند و سیستم سرمایشی برای هر صندلی نیز در نظر گرفته‌شده است؛ که با این اوصاف با صرف کمترین میزان از انرژی آسایش تماشاچیان فراهم خواهد شد.

 این استادیوم چندمنظوره برای برگزاری ورزش‌هایی همانند دوومیدانی، فوتبال، کریکت و راگبی بوده و همچنین توانایی میزبانی کنسرت‌ها، نمایش‌ها و فستیوال‌های مختلف را دارا است.

جالب است بدانید در این ورزشگاه سیرکولاسیون به‌خوبی رعایت شده و استادیوم دارای ارتباط مناسبی با فضای بیرونی و مرکز شهر است. دورتادور استادیوم فضایی برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری بوده که متصل به پارک جزیره‌ای سنگاپور نیز است.

نکته جالب دیگر که در این ورزشگاه وجود دارد، دسترسی ساده آن به سیستم حمل‌ونقل سریع است که در طول رویدادهای مهم با توجه به جمعیت زیاد در ورزشگاه از بزرگراه مجاور و شبکه جاده‌ای اطراف قابل‌مشاهده است.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]