اسکانو
مسکن در جنوب تهران

وضعیت بازار مسکن در جنوب تهران

بر اساس گزارش‌ها، بیشترین تعداد معاملات انجام‌شده در مناطق جنوبی تهران مربوط به منطقه 14 بوده که توانسته 6 درصد از کل معاملات در تهران را به خود اختصاص دهد. دراین‌بین باآنکه در مناطق جنوبی مختلف از تهران درصد معاملات انجام‌شده متفاوت است اما بر اساس تحقیقات انجام‌شده مناطق ۱۴، ۱۰، ۱۵ و ۱۱ دارای بیشترین تعداد در معاملات انجام‌شده بوده‌اند. این در حالی است که در مناطق ۹، ۱۲، ۱۶، ۱۷، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ بازار خریدوفروش مسکن، رونق چندانی ندارد. در بافت فرسوده بیشترین معاملات انجام‌شده مربوط به مناطق 10 و 11 بوده و مناطق 12 و 17 دارای کمترین تعداد معامله بوده‌اند.

رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک گفت در ماه‌های محرم و صفر عموماً تعداد معاملات مسکن به حداقل خود می‌رسد، اما ماه ربیع‌الاول به دلیل اعتقادات مذهبی مردم که آن را خوش‌یمن می‌دانند منجر می‌شود تا روند خریدوفروش در بازار مسکن بهتر پیش برود؛ صحت این حرف نیز افزایش مراجعاتی است که به‌سوی مشاوران املاک در این روزها صورت گرفته است.

به گفته قلی خسرو در ماه‌های آینده حدود 10 درصد به تعداد معاملات افزوده خواهد شد و قیمت مسکن نیز دارای رشدی بیشتر از نرخ تورم خواهد شد، اما خیال مردم راحت باشد هیچ جهش قیمتی نخواهیم داشت. دلیل آن‌هم که قیمت مسکن از شاخص تورم عبور می‌کند کم بودن تقاضا نسبت به عرضه است.

ارسال دیدگاه

avatar
  Subscribe  
من را خبردار کن از

[:en]درباره‌ی اسکانو[:de]درباره ما[:]

[:en] اسکانو، نخستین وبسایت جست‌وجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. با توجه به توسعه روزافزون کسب و کارها، تبلیغات به عنوان یکی از اساسی‌ترین ابزارهای پیشرفت آن اهمیت بسیار دارد. هر چند تبلیغات در حوزه املاک و مستغلات موضوعی تازه نیست، اما با گسترش هر چه بیشتر رسانه‌های ارتباطی، اهمیت آن افزایش یافته است. از سویی دیگر می‌توان گفت بازار مسکن، چه در حوزه مصرف و چه در حوزه سرمایه‌گذاری، سهم قابل توجهی در زندگی مردم دارد لیکن بازاریابی در این صنعت وسیع، تاکنون با تکیه بر ابزارهای سنتی انجام شده است. اسکانو با هدف ایجاد تحول در این عرصه فعالیت خود را آغاز و موفق شده است تا سطح خدمات آنلاین در عرصه تجارت الکترونیک را ارتقاء داده و رتبه نخست در ارائه ی این خدمات در حوزه مسکن را از آن خود نماید. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:de]اسکانو، نخستین وب‌سایت و اپلیکیشن جستجوی هوشمند ملک با استانداردهای بین المللی در ایران است. اسکانو در نظر دارد با اطلاع رسانی درباره املاک قابل معامله در شهرهای مختلف ایران، فرآیند خرید، فروش و اجاره را برای همه متقاضیان بازار مسکن به شیوه‌ای نوین فراهم کند.[:]